Dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Nëse jeni duke festuar Krishtlindjet në Korrik ose edhe nëse nuk jeni këto dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza e bëjnë ëmbëlsirën e përsosur të dimrit.

dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time30 minsTotal Time45 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni dardhën e qëruar në një tenxhere. Shtoni 1 litër verë të kuqe, 100 gram sheqer, shkop kanelle, fara karafili, kardamon dhe Anise Star.

2
Dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni butësisht dardhën në lëngun e pergatitur, mbulojeni dhe zieni për 20 minuta.

3
dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza

Vendosni në një pjatë për servirje dhe dekorojeni me shkop kanelle, fara karafili, Anise Star dhe pak përzierje të verës së kuqe.

CategoryCuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni dardhën e qëruar në një tenxhere. Shtoni 1 litër verë të kuqe, 100 gram sheqer, shkop kanelle, fara karafili, kardamon dhe Anise Star.

2
Dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni butësisht dardhën në lëngun e pergatitur, mbulojeni dhe zieni për 20 minuta.

3
dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza

Vendosni në një pjatë për servirje dhe dekorojeni me shkop kanelle, fara karafili, Anise Star dhe pak përzierje të verës së kuqe.

Dardha te ziera me vere te kuqe dhe ereza