Crostini caprese me pesto - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Nëse e pëlqeni Sallatën Caprese, absolutisht duhet t’i provoni këto crostini! Crostini të freskët të lyera me pesto dhe të shoqëruara me mocarela të freskët, një fetë domate dhe një gjethe të vetme borziloku. A nuk duket magjike?!

Yields24 Servings
Prep Time5 minsCook Time15 minsTotal Time20 mins
Produktet kryesore
1
Crostini caprese me pesto - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht bëni gati përbërësit. Lani dhe preni në kubik domatet. Shtoni në to hudhrat e prera në feta të holla dhe lëjini mënjanë. Gjithashtu preni mozzarella-ën në feta të holla.

2
Crostini caprese me pesto - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas lyejini fetat e bukës nga të dyja anët me pak vaj ulliri dhe futini ne furrë të piqen për disa minuta derisa të jenë krokante.

3
Crostini caprese me pesto - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi fetat janë pjekur, shtoni në to salcë pesto më pas mozzarella, vendosni sipër saj domate dhe në fund borzilok. Shtoni sipër crosini-it pak kripë dhe piper të zi. Enjoy!

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Crostini caprese me pesto - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Fillimisht bëni gati përbërësit. Lani dhe preni në kubik domatet. Shtoni në to hudhrat e prera në feta të holla dhe lëjini mënjanë. Gjithashtu preni mozzarella-ën në feta të holla.

2
Crostini caprese me pesto - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Më pas lyejini fetat e bukës nga të dyja anët me pak vaj ulliri dhe futini ne furrë të piqen për disa minuta derisa të jenë krokante.

3
Crostini caprese me pesto - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pasi fetat janë pjekur, shtoni në to salcë pesto më pas mozzarella, vendosni sipër saj domate dhe në fund borzilok. Shtoni sipër crosini-it pak kripë dhe piper të zi. Enjoy!

Crostini caprese me pesto