Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Çomlek me mish viçi nje pjate dimri qe te ngroh shpirtin dhe barkun. Mos e lini pa e provuar!

Çomlek me mish viçi
Yields1 Serving
Prep Time20 minsCook Time40 minsTotal Time1 hr
Perberesit
Pergatitja
1
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaurdisni lehte qepujkat me vaj ulliri.

2
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Largojme qepujkat nga tigani dhe i vendosim ne nje tenxhere dhe te tiganin ku skuqem qepujkat kaurdisim lehte mishin.

3
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni tenxhere në zjarr dhe hidhni mishin, qepujkat dhe salcen e domates.

4
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të thellë hidhni miellin dhe përziejeni vazhdimisht deri sa të marrë një ngjyrë të çelët kafe. Shtoni ujin dhe përziejeni shpejt që të formohet një salcë pak e trashë. Shtoni kripën, piperin dhe pak hudhër.

5
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Uleni temperaturën në nivelin më të ulët të mundshëm dhe lërini copat e masen e miellit të ziejnë për 5 minuta me qepujkat dhe mishin. Servireni dhe shijojeni.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kaurdisni lehte qepujkat me vaj ulliri.

2
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Largojme qepujkat nga tigani dhe i vendosim ne nje tenxhere dhe te tiganin ku skuqem qepujkat kaurdisim lehte mishin.

3
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosni tenxhere në zjarr dhe hidhni mishin, qepujkat dhe salcen e domates.

4
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan të thellë hidhni miellin dhe përziejeni vazhdimisht deri sa të marrë një ngjyrë të çelët kafe. Shtoni ujin dhe përziejeni shpejt që të formohet një salcë pak e trashë. Shtoni kripën, piperin dhe pak hudhër.

5
Çomlek me mish viçi - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Uleni temperaturën në nivelin më të ulët të mundshëm dhe lërini copat e masen e miellit të ziejnë për 5 minuta me qepujkat dhe mishin. Servireni dhe shijojeni.

Çomlek me mish viçi