Cold brew me shurup panje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Kafja më e mirë është ajo që pregatitet në shtëpi. Dhe me këtë recetë të Cold brew me shurup panje, do të ngeleni mëse të kënaqur. Në vend të shurupit të panjës mund të përdorni edhe karamel. Me vetëm 4 përbërës kjo është një recetë e thjeshtë kafeje, të cilën do ta pregatisni pa pushim.

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
1
Cold brew me shurup panje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një shaker hidhni akull, kafen, shurupin dhe pak kripë dhe tundini për disa sekonda. Më pas kalojeni kafen në një gotë.

2
Cold brew me shurup panje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me ndihmën e një mikseri, përzieni qumështin derisa të formohet shkumë dhe më pas shtojeni qumështin sipër kafes. Pija juaj është gati.

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Cold brew me shurup panje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një shaker hidhni akull, kafen, shurupin dhe pak kripë dhe tundini për disa sekonda. Më pas kalojeni kafen në një gotë.

2
Cold brew me shurup panje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Me ndihmën e një mikseri, përzieni qumështin derisa të formohet shkumë dhe më pas shtojeni qumështin sipër kafes. Pija juaj është gati.

Cold brew me shurup panje