Biskota Per Kafe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Biskota për kafe është një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë e biskotave që sigurisht do të jetë e preferuara për adhuruesit e kafesë sepse kane shije ekspresi dhe çokollatë të menjëhershme. E ëmbël, përtypëse dhe e shijshme!

Yields16 Servings
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
1
Biskota Per Kafe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Filloni këtë recetë duke ngrohur furrën në 180 gradë. Vendosni ne nje tave leter pjekje.
Në një tas mesatar, hidhni së bashku miellin, sodën e bukës, kripën dhe lërini mënjanë.
Në një tas të vogël, trazoni së bashku pluhurin e ekspresit të çastit dhe ujin e ngrohtë derisa ekspresi i çastit të tretet plotësisht.

2
Biskota Per Kafe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një mikser me shpejtësi të ulët, përzieni per 5 Minuta sheqerin, gjalpin, vezën dhe ekstraktin e vaniljes derisa të kombinohen plotësisht. Shtoni në të përzierjen e kafesë dhe përzierjen e miellit. Fikeni mikseri dhe shtoni copezat e cokollates ne brumin e biskotës. Me nje luge gjelle ndani brumin ne toptha dhe vendosini ne letren e pjekjes.

3
Biskota Per Kafe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në furrë dhe lëreni cookies të piqen 10 Minuta deri në 12 Minuta, derisa biskotat te marrin ngjyre te arte dhe te kene marre pjekjen totale.
Hiqni biskotat nga furra dhe lërini të ftohen për 5 Minuta në fletën e biskotave para se t’i hiqni. Shërbejini biskotat të ngrohta ose pasi të jenë ftohur plotësisht.

Ingredients

Directions

1
Biskota Per Kafe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Filloni këtë recetë duke ngrohur furrën në 180 gradë. Vendosni ne nje tave leter pjekje.
Në një tas mesatar, hidhni së bashku miellin, sodën e bukës, kripën dhe lërini mënjanë.
Në një tas të vogël, trazoni së bashku pluhurin e ekspresit të çastit dhe ujin e ngrohtë derisa ekspresi i çastit të tretet plotësisht.

2
Biskota Per Kafe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke përdorur një mikser me shpejtësi të ulët, përzieni per 5 Minuta sheqerin, gjalpin, vezën dhe ekstraktin e vaniljes derisa të kombinohen plotësisht. Shtoni në të përzierjen e kafesë dhe përzierjen e miellit. Fikeni mikseri dhe shtoni copezat e cokollates ne brumin e biskotës. Me nje luge gjelle ndani brumin ne toptha dhe vendosini ne letren e pjekjes.

3
Biskota Per Kafe - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në furrë dhe lëreni cookies të piqen 10 Minuta deri në 12 Minuta, derisa biskotat te marrin ngjyre te arte dhe te kene marre pjekjen totale.
Hiqni biskotat nga furra dhe lërini të ftohen për 5 Minuta në fletën e biskotave para se t’i hiqni. Shërbejini biskotat të ngrohta ose pasi të jenë ftohur plotësisht.

Biskota Per Kafe