Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Kjo recetë ciabatta-e e mbushur me sallam milanez, moccarella dhe patëllxhan të skuqur është një vakt i përsosur për në verë. Në fare pak kohë, ju do të keni gati një pjatë plot shije. Uroj ta provoni!

Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time5 minsTotal Time15 mins
Produktet kryesore
1
Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni patëllxhanët në feta pak të trasha dhe skuqini në vajë. Më pas kalojini në një tas dhe përziejini me pak hudhër, kripë, piper të zi dhe majdanoz të grirë.

2
Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni sallatën. Përziejini me pak vaj ulliri, kripë dhe uthull balsamike.

3
Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni ciabatta-ën përgjysëm. Vendosni në të sallamin, mozzarella-ën, patëllxhanin e pjekur, domaten, qepën dhe sallatën. Në fund lyeni fetën e sipërme me krem djathi dhe jeni gati për ta shërbyer. Ju bëftë mirë!

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni patëllxhanët në feta pak të trasha dhe skuqini në vajë. Më pas kalojini në një tas dhe përziejini me pak hudhër, kripë, piper të zi dhe majdanoz të grirë.

2
Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni sallatën. Përziejini me pak vaj ulliri, kripë dhe uthull balsamike.

3
Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni ciabatta-ën përgjysëm. Vendosni në të sallamin, mozzarella-ën, patëllxhanin e pjekur, domaten, qepën dhe sallatën. Në fund lyeni fetën e sipërme me krem djathi dhe jeni gati për ta shërbyer. Ju bëftë mirë!

Ciabatta me mozzarella, milanez dhe patëllxhanë të skuqur