Cannelloni te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Cannelloni te mbushur eshte nje pjate interesantete cilen ju mund ta kombinoni me perberesit tuaj te preferuar. Ne kete recete do te gjeni kombinimin e rukoles me mishin e grire.

Cannelloni te mbushur
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time30 minsTotal Time39 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Cannelloni te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në tigan hedhim mishin me kërpudha dhe i kavardisim në pak vaj ulliri. Shtojmë dhe rukolën dhe djathin blu(gorgonxola), kaçkavallin.

2
Cannelloni te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I përziejmë dhe i lëmë për 3 minuta. shtojmë më pas panën dhe pas pak e heqim nga zjarri. Menjëherë mbushim caneloni-t.

3
Cannelloni te mbushur

I vendosim në tavë, u hedhim qumështin sipër dhe i vendosim në furrë për 20 minuta në 180 gradë Celsius.

Category, CuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Cannelloni te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në tigan hedhim mishin me kërpudha dhe i kavardisim në pak vaj ulliri. Shtojmë dhe rukolën dhe djathin blu(gorgonxola), kaçkavallin.

2
Cannelloni te mbushur - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I përziejmë dhe i lëmë për 3 minuta. shtojmë më pas panën dhe pas pak e heqim nga zjarri. Menjëherë mbushim caneloni-t.

3
Cannelloni te mbushur

I vendosim në tavë, u hedhim qumështin sipër dhe i vendosim në furrë për 20 minuta në 180 gradë Celsius.

Cannelloni te mbushur