Campari Spritz - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Aperitivi klasik italian! Koktejlet Campari Spritz dhe Aperol Spritz janë një mënyrë e mirë për tu freskuar gjatë ditëve të nxehta të verës. Freskuese, të ëmbla, të gazuara dhe pak të hidhura. Uroj ti provoni!

Yields1 Serving
Prep Time5 minsTotal Time5 mins
Produktet kryesore
1
Campari Spritz - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një gotë për pregatitjen e kotejleve, shtoni shumë akull, prosecco-n, campari-n, ujin e gazuar dhe tundeni për disa sekonda. Servireni të ftohtë me një fetë portokalli. Enjoy!

Category, Cuisine

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Campari Spritz - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një gotë për pregatitjen e kotejleve, shtoni shumë akull, prosecco-n, campari-n, ujin e gazuar dhe tundeni për disa sekonda. Servireni të ftohtë me një fetë portokalli. Enjoy!

Campari Spritz