Byrek me kunguj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Byrek me kunguj dhe pete sfoliate per nje dreke shume te shpejte.

Byrek me petë sfoliatë dhe kunguj
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Byrek me kunguj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri skuqni qepën. Shtoni proshutën dhe sallamin. Pastaj shtoni kunguj.

2
Byrek me kunguj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas përzieni mirë vezët. Shtoni panën.

3
Byrek me kunguj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në ndërkohë, merrni një tavë dhe vendosni sfogliate. Mbusheni atë me masën që keni përgatitur. Hidhni siper vezet me panen.

4
Byrek me petë sfoliatë dhe kunguj

Sipër vendosni pjesën e mbetur të sfogliatit. Vendoseni në furrë për 20 minuta në një temperaturë prej 180 gradë.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Byrek me kunguj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan me pak vaj ulliri skuqni qepën. Shtoni proshutën dhe sallamin. Pastaj shtoni kunguj.

2
Byrek me kunguj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas përzieni mirë vezët. Shtoni panën.

3
Byrek me kunguj - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në ndërkohë, merrni një tavë dhe vendosni sfogliate. Mbusheni atë me masën që keni përgatitur. Hidhni siper vezet me panen.

4
Byrek me petë sfoliatë dhe kunguj

Sipër vendosni pjesën e mbetur të sfogliatit. Vendoseni në furrë për 20 minuta në një temperaturë prej 180 gradë.

Byrek me kunguj