Burger me pesto dhe proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorStiljana
VlerësimiDifficulty

Një hamburger i shijshëm me qofte të pjekur në skarë, i mbushur me proshutë, pesto, djathë, domate dhe borzilok. Një recetë e mrekullueshme. Nuk duhet ta lini pa e provuar.

Yields4 Servings
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Produktet kryesore
1
Burger me pesto dhe proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngrohni një tiganë tip grile në zjarr të lartë.
Në një tas përzieni mishin e grirë, kripën, piperin e zi, rigonin dhe pak vaj ulliri, jepini formë rrethore dhe piqini në tigan me shumë pak vaj ulliri të shtuar.

2
Burger me pesto dhe proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni bukën përgjysëm, vendoseni shumë pak sekonda në tost dhe më pas mbusheni me domate, gjethet e borzilokut, qoften, proshutën, qepë dhe djathin e tostin. Shtoni pak kripë dhe piper të zi dhe hamburger juaj është gati.

Ingredients

Produktet kryesore

Directions

1
Burger me pesto dhe proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngrohni një tiganë tip grile në zjarr të lartë.
Në një tas përzieni mishin e grirë, kripën, piperin e zi, rigonin dhe pak vaj ulliri, jepini formë rrethore dhe piqini në tigan me shumë pak vaj ulliri të shtuar.

2
Burger me pesto dhe proshutë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Preni bukën përgjysëm, vendoseni shumë pak sekonda në tost dhe më pas mbusheni me domate, gjethet e borzilokut, qoften, proshutën, qepë dhe djathin e tostin. Shtoni pak kripë dhe piper të zi dhe hamburger juaj është gati.

Burger me pesto dhe proshutë