Burani me Spinaq e Vezë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Burani me spinaq e vezë është një pjatë e shijshme dhe me siguri e pasur me vitamina. Duke i hedhur sipër edhe vezën, mund ta shërbejmë si pjatë të vetme. Një recetë e thjeshtë, por që të kënaq me shijen e saj.

Burani me Spinaq e Vezë
Yields1 Serving
Prep Time15 minsCook Time20 minsTotal Time35 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Burani me Spinaq e Vezë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Si fillim lajmë mirë në ujë të rrjedhshëm spinaqin. Pastrojmë gjithashtu edhe qepët. Në një tenxhere të gjerë hedhim vaj ulliri dhe grijmë në të qepët. I kavërdisim për disa minuta e më pas shtojmë spinaqin. I trazojmë mirë. I shtojmë ujë dhe e lemë të ziejë.

2
Burani me Spinaq e Vezë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I kavërdisim për disa minuta e më pas shtojmë orizin. I trazojmë mirë. Shtojme majdanozin dhe koperen dhe i kaverdisim per disa minuta. Dhe i mbulojme me kapak. E provoni per kripe dhe e rregulloni sipas deshires.

3
Burani me Spinaq e Vezë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kalojeni ne nje tave pjekje dhe hidhini dhe vezet siper. Vendosini ne furre per 15 minuta.

CategoryCuisineCooking Method,

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Burani me Spinaq e Vezë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Si fillim lajmë mirë në ujë të rrjedhshëm spinaqin. Pastrojmë gjithashtu edhe qepët. Në një tenxhere të gjerë hedhim vaj ulliri dhe grijmë në të qepët. I kavërdisim për disa minuta e më pas shtojmë spinaqin. I trazojmë mirë. I shtojmë ujë dhe e lemë të ziejë.

2
Burani me Spinaq e Vezë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

I kavërdisim për disa minuta e më pas shtojmë orizin. I trazojmë mirë. Shtojme majdanozin dhe koperen dhe i kaverdisim per disa minuta. Dhe i mbulojme me kapak. E provoni per kripe dhe e rregulloni sipas deshires.

3
Burani me Spinaq e Vezë - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kalojeni ne nje tave pjekje dhe hidhini dhe vezet siper. Vendosini ne furre per 15 minuta.

Burani me Spinaq e Vezë