Bullgur me mish pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Bullgur me mish pule nje gjellë pak e pazakonshme, e cila do t’iu kënaq me shijen e veçantë.

Bullgur me mish pule
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Bullgur me mish pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

1. Në një tenxhere me ujë të valuar hidhni bullgurin te zieje. Raporti kërkon dy gota ujë dhe koha e gatimit zgjat afersisht 15 minuta. Shtoni pak kripë dhe piper të zi.

2
Bullgur me mish pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan ku keni shtuar vaj ulliri, shtoni specin dhe karrotat. Shtoni mish pule, pak ujë dhe marinojini ato me kripë dhe piper të zi. Lëreni për rreth 10 minuta.

3
Bullgur me mish pule

Në fund shërbejeni drithrat në një pjatë, shtoni perimet e skuqura me mish pule. Shijoni!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Bullgur me mish pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

1. Në një tenxhere me ujë të valuar hidhni bullgurin te zieje. Raporti kërkon dy gota ujë dhe koha e gatimit zgjat afersisht 15 minuta. Shtoni pak kripë dhe piper të zi.

2
Bullgur me mish pule - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tigan ku keni shtuar vaj ulliri, shtoni specin dhe karrotat. Shtoni mish pule, pak ujë dhe marinojini ato me kripë dhe piper të zi. Lëreni për rreth 10 minuta.

3
Bullgur me mish pule

Në fund shërbejeni drithrat në një pjatë, shtoni perimet e skuqura me mish pule. Shijoni!

Bullgur me mish pule