Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Bruschetta autentike italiane është një meze klasike që njerëzit absolutisht e duan. Mësoni të gjitha truket e vogla për të bërë brusketën e përsosur.

Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields5 Servings
Prep Time7 minsCook Time5 minsTotal Time12 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni domaten në kubikë me borzilok të freskët, rigon të thatë, një majë kripe, 1 deri 1 1/2 lugë gjelle vaj ulliri, rigon, një majë kripe dhe një spërkatje (1 lugë çaji) uthull balsamike.

2
Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni baguetten në feta 1/4 në 1/2 inç. Pritini fundin e thelpinjës së hudhrës dhe fërkoni hudhrën në secilën anë të secilës pjesë të bukës. Lyeni të dy anët e bukës së prerë me pak vaj ulliri.

3
Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosini në një skarë ose në një tigan të nxehtë derisa të skuqen nga të dy anët. Pasi te jene skuqur vendosini domatet dhe konsumojeni.

CategoryCuisine

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kombinoni domaten në kubikë me borzilok të freskët, rigon të thatë, një majë kripe, 1 deri 1 1/2 lugë gjelle vaj ulliri, rigon, një majë kripe dhe një spërkatje (1 lugë çaji) uthull balsamike.

2
Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Prisni baguetten në feta 1/4 në 1/2 inç. Pritini fundin e thelpinjës së hudhrës dhe fërkoni hudhrën në secilën anë të secilës pjesë të bukës. Lyeni të dy anët e bukës së prerë me pak vaj ulliri.

3
Brusketa Italiane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendosini në një skarë ose në një tigan të nxehtë derisa të skuqen nga të dy anët. Pasi te jene skuqur vendosini domatet dhe konsumojeni.

Brusketa Italiane