Brokoli i pjekur me parmixhano - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Brokoli, i pjekur në vaj ulliri, lëng limoni dhe kripë, i pjekur dhe i shërbyer me djathë parmixhano dhe shumë piper të zi.

Brokoli i pjekur me parmixhano
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time25 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Brokoli i pjekur me parmixhano - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngroheni furrën në 220 ° C. Në një enë të madhe hidhni tufat e brokolit dhe hudhrën e grirë me vaj ulliri dhe lëng limoni derisa të lyhen lehtë. Spërkatni kripë me brokolin dhe hidheni të lyhet.

2
Brokoli i pjekur me parmixhano - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqni në 220 ° C për 20 minuta derisa të gatuhet dhe të skuqet lehtë. Pjesët e skuqura janë më të mirat! Pra, mos u shqetësoni nëse shihni disa karbonizime.

3
Brokoli i pjekur me parmixhano

Vendosni brokolin e pjekur përsëri në tas dhe hidhni me shumë piper të zi të sapo bluar dhe djathin parmixhano të integruar. Jini zemërgjerë me piperin e zi, brokoli e shkon shume mire me atë!

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Brokoli i pjekur me parmixhano - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ngroheni furrën në 220 ° C. Në një enë të madhe hidhni tufat e brokolit dhe hudhrën e grirë me vaj ulliri dhe lëng limoni derisa të lyhen lehtë. Spërkatni kripë me brokolin dhe hidheni të lyhet.

2
Brokoli i pjekur me parmixhano - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Piqni në 220 ° C për 20 minuta derisa të gatuhet dhe të skuqet lehtë. Pjesët e skuqura janë më të mirat! Pra, mos u shqetësoni nëse shihni disa karbonizime.

3
Brokoli i pjekur me parmixhano

Vendosni brokolin e pjekur përsëri në tas dhe hidhni me shumë piper të zi të sapo bluar dhe djathin parmixhano të integruar. Jini zemërgjerë me piperin e zi, brokoli e shkon shume mire me atë!

Brokoli i pjekur me parmixhano