Biskota red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Biskota red velvet te cilat jane kaq te shijeshme dhe i gjeni shpesh neper pasticerite e qytetit me cmime shume te shtrenjta. Epo kjo eshte receta qe do tjua shpetoje kuleten.

Biskota red velvet
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time20 minsTotal Time30 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Biskota red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas trazoni përzierjen e kekut, vajin dhe vezët.

2
Biskota red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni cokollaten e bardhe dhe trazojini sebashku me brumin e biskotave.

3
Biskota red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Beni gati nje tave gatimi me leter pjekje dhe sperkateni me pak vaj. Rrotulloni topthat e biskotave ne tave

4
Biskota red velvet

Piqni në 350 ° për 13-15 minuta ose derisa të bëhet.

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Biskota red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas trazoni përzierjen e kekut, vajin dhe vezët.

2
Biskota red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Shtoni cokollaten e bardhe dhe trazojini sebashku me brumin e biskotave.

3
Biskota red velvet - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Beni gati nje tave gatimi me leter pjekje dhe sperkateni me pak vaj. Rrotulloni topthat e biskotave ne tave

4
Biskota red velvet

Piqni në 350 ° për 13-15 minuta ose derisa të bëhet.

Biskota red velvet