Biskota me shurup panje dhe vanilje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Biskota me shurup panje dhe vanilje teper te buta dhe shume te shijeshme.

Biskota me shurup panje dhe vanilje
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Perberesit
1
Biskota me shurup panje dhe vanilje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas shtoni vezën, sheqerin dhe trazojeni mirë. Pastaj shtoni gjalpë, ekstrakt vanilje, shurup panje, pluhur pjekje, miell dhe trazojini mirë. Ndërkohë shtoni arrat.

2
Biskota me shurup panje dhe vanilje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene. Në një tavë, marrim pak nga masa që përgatitëm nga një lugë dhe e vendosim me kujdes, në një distancë nga njëra-tjetra.

3
Biskota me shurup panje dhe vanilje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në furrë për 10 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Pastaj, i nxirrni dhe sipër shtoni sheqerin pluhur. Biskotat janë gati për t’u shijuar!

Category, , CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Perberesit
1
Biskota me shurup panje dhe vanilje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas shtoni vezën, sheqerin dhe trazojeni mirë. Pastaj shtoni gjalpë, ekstrakt vanilje, shurup panje, pluhur pjekje, miell dhe trazojini mirë. Ndërkohë shtoni arrat.

2
Biskota me shurup panje dhe vanilje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Përzieni të gjithë përbërësit derisa të krijohet një masë homogjene. Në një tavë, marrim pak nga masa që përgatitëm nga një lugë dhe e vendosim me kujdes, në një distancë nga njëra-tjetra.

3
Biskota me shurup panje dhe vanilje - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vendoseni në furrë për 10 minuta në një temperaturë prej 180 gradë. Pastaj, i nxirrni dhe sipër shtoni sheqerin pluhur. Biskotat janë gati për t’u shijuar!

Biskota me shurup panje dhe vanilje