Biskota me Gjalpe dhe Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Biskota me gjalpe dhe cokollate te shkrifeta dhe perfekte per ti shoqeruar me kafen tuaj te mengjesit.

Biskota me gjalpe dhe cokollate
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time15 minsTotal Time25 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Biskota me Gjalpe dhe Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas shtoni miellin, sheqerin kafe, vaniljen, pluhurin pjekës dhe përziejini së bashku. Në një tas tjetër të vogël rrahni vezët dhe shtoni në përzierje. Trazojeni përzierjen dhe shtoni mjaltin.

2
Biskota me Gjalpe dhe Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Çokollatën grijeni në copa të vogla. Shtoni gjalpin e shkrirë në përzierje, dhe çokollatën e integruar. Përzihet derisa të homogjenizohet. Lyejmë tavën me gjalpë, dhe vendosim biskotat në tabaka pasi t’i japim formën e dëshiruar.

3
Biskota me gjalpe dhe cokollate

Piqni në furrë për 20 minuta në 200 gradë C.

Category, CuisineCooking Method

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Biskota me Gjalpe dhe Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në një tas shtoni miellin, sheqerin kafe, vaniljen, pluhurin pjekës dhe përziejini së bashku. Në një tas tjetër të vogël rrahni vezët dhe shtoni në përzierje. Trazojeni përzierjen dhe shtoni mjaltin.

2
Biskota me Gjalpe dhe Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Çokollatën grijeni në copa të vogla. Shtoni gjalpin e shkrirë në përzierje, dhe çokollatën e integruar. Përzihet derisa të homogjenizohet. Lyejmë tavën me gjalpë, dhe vendosim biskotat në tabaka pasi t’i japim formën e dëshiruar.

3
Biskota me gjalpe dhe cokollate

Piqni në furrë për 20 minuta në 200 gradë C.

Biskota me Gjalpe dhe Cokollate