Baba ganoush - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Baba ganoush është një salce e shijshme, e bere nga patëllxhanët dhe shume e perdorur ne lindjen e mesme.

Baba ganoush
Yields1 Serving
Prep Time5 minsCook Time5 minsTotal Time10 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Baba ganoush - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini patëllxhanët dhe hiqni pjesën më të madhe me një lugë. Shtoni pjesën më të madhe në një blender, shtoni kripë, piper, 2 lugë vaj ulliri, gjethe mente të freskëta, shtrydhjen e lëngut të limonit, 3 thelpinj hudhër, 50 gr djathë të integruar dhe përziejeni mirë, derisa të keni një përzierje homogjene .

2
Baba ganoush

Vendoseni përzierjen brenda një tas dhe dekorojeni me një gjethe mente sipër. Shoqerojeni buken ose piten me salce.

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Baba ganoush - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pritini patëllxhanët dhe hiqni pjesën më të madhe me një lugë. Shtoni pjesën më të madhe në një blender, shtoni kripë, piper, 2 lugë vaj ulliri, gjethe mente të freskëta, shtrydhjen e lëngut të limonit, 3 thelpinj hudhër, 50 gr djathë të integruar dhe përziejeni mirë, derisa të keni një përzierje homogjene .

2
Baba ganoush

Vendoseni përzierjen brenda një tas dhe dekorojeni me një gjethe mente sipër. Shoqerojeni buken ose piten me salce.

Baba ganoush