Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.
VlerësimiDifficulty

Sa here keni enderruar te bejne akullore ne shtepi vete dhe nuk ja keni dale?! Perpara se te dorezoheni nga tentativat provojeni dhe kete recete. Ju siguroj qe nuk do te pendoheni.

Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.
Yields1 Serving
Prep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 mins
Perberesit
Pergatitja
1
Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas te thelle hedhim panen e embel dhe e miksojme me mikser derisa te formohet kremi.

2
Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne te shtojme qumeshtin e kondensuar dhe kakaon. Miksoni ne fuqine minimale sa te shperndahet njetrajtesisht kakao.

3
Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E vendosni ne nje ene qe ju deshironi dhe siper e mbuloni me qese kuzhine. Futeni ne frigorifer ne ngrirje per te pakten 6 ore.

Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.AuthorAnxhela K.Yields1 ServingPrep Time10 minsCook Time10 minsTotal Time20 minsCategoryCuisine

Ingredients

Perberesit

Directions

Pergatitja
1
Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne nje tas te thelle hedhim panen e embel dhe e miksojme me mikser derisa te formohet kremi.

2
Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ne te shtojme qumeshtin e kondensuar dhe kakaon. Miksoni ne fuqine minimale sa te shperndahet njetrajtesisht kakao.

3
Akullore me Cokollate - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E vendosni ne nje ene qe ju deshironi dhe siper e mbuloni me qese kuzhine. Futeni ne frigorifer ne ngrirje per te pakten 6 ore.

Akullore me Cokollate