Zhytuni në botën e kuzhinës gjermane dhe së shpejti do të zbuloni një sërë pjatash të pasura, të përzemërta dhe të shijshme që janë ushqim i shkëlqyeshëm. Ndërsa secili rajon i Gjermanisë ka pjatat e tij të veçanta dhe kuzhinën tradicionale, ka disa kënaqësi të kuzhinës që njerëzit i vlerësojnë në të gjithë vendin. Dhe për shkak se shumë nga këto janë të lehta për t’u bërë, nuk do ta keni shumë të vështirë t’i përfshini ato në planin tuaj të ngrënies javore. Prandaj, pse të mos eksploroni kulturën gjermane me shijen tuaj dhe të krijoni pjatat tuaja duke përdorur këto receta të dobishme. Guten Appetit!

7 Pjata Nga Kuzhina Gjermane

Wurst

Kuzhina Gjermane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ka rreth 1.500 lloje sallamesh në Gjermani. Këto përgatiten në shumë mënyra të ndryshme dhe përfshijnë një sërë përbërësish dhe përzierje unike erëzash. Këto do t’i gjeni në tezgat e rrugëve pothuajse kudo në të gjithë vendin. Një nga varietetet më të njohura është Bratwurst, një suxhuk i skuqur në tigan ose i pjekur i bërë nga mishi i viçit, viçit ose mishit të derrit. Të tjerat përfshijnë Wiener (Vjeneze).

Rouladen

Kuzhina Gjermane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Kjo pjatë tipike gjermane përbëhet nga proshutë, qepë, mustardë dhe turshi të mbështjellë me mish viçi të prerë hollë, i cili më pas gatuhet. Këtë ushqim të përzemërt gjerman do ta gjeni në festivale dhe tryeza familjare të darkave në të gjithë vendin. Zakonisht vjen me petka, pure patatesh, Blaukraut (lakër të kuqe të gatuar) dhe lëng mishi të verës së kuqe.

Eintopf

Kuzhina Gjermane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Një tas me avull i Eintopf do të ngrohë këdo në një ditë të ftohtë. Emri i kësaj meze tradicionale gjermane do të thotë fjalë për fjalë ‘një tenxhere’ dhe i referohet mënyrës së gatimit sesa përmbajtjes së saj. Shumica e recetave përmbajnë të njëjtët përbërës themelorë: supë, perime, patate ose pulses, dhe mish derri, viçi, pulë ose peshk. Eintopf është e ngjashme me zierjen irlandeze dhe do të gjeni shumë specialitete të ndryshme rajonale në të gjithë Gjermaninë. Plot aromë dhe mirësi që ngrohin zemrën, nuk është çudi që kjo pjatë e shijshme është një nga ushqimet më të njohura gjermane.

Sauerbraten

Kuzhina Gjermane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Gjermanët i duan pjatat e tyre me mish, dhe Sauerbraten (që do të thotë rosto ‘i thartë’ ose ‘turshi’) është një nga pjatat kombëtare të vendit. Ju mund të bëni një pjekje në tenxhere duke përdorur shumë lloje të ndryshme të mishit, të cilat i marinoni në verë, uthull, erëza. Schweinebraten është një recetë e shijshme bavareze që zakonisht do ta gjeni në sallat e birrës. Zakonisht vjen me lakër të pjekur ose lakër turshi dhe dumplings (Knoedel) dhe shijon mire me një pilsner të ftohtë në akull.

Brezel

Kuzhina Gjermane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

E shkëlqyeshme për t’u ngrënë si pjatë dytësore ose meze të lehtë, Brezel (pretzel) është një lloj pastë e pjekur që bëhet nga brumi i formuar zakonisht në nyjë. Një Brezel zakonisht spërkatet me kripë, megjithatë, erëza të tjera përfshijnë djathë, sheqer, çokollatë, kanellë dhe fara të ndryshme. Ky është një ushqim popullor gjerman për t’u ngrënë me birrë gjermane dhe do ta gjeni në furra buke dhe në tezgat e rrugëve në të gjithë vendin. Ata zakonisht vijnë të thjeshtë, të prerë në feta dhe të lyer me gjalpë (Butterbrezel) ose me feta mishi të ftohtë ose djathë.

Schnitzel

Kuzhina Gjermane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Schnitzel e veshur me thërrime buke dhe shpesh e servirur me një fetë limoni, kjo kotele e hollë është një pjesë portreti e kuzhinës gjermane. Ju mund të zgjidhni një Wiener Schnitzel (stili vjenez) i bërë nga mishi i viçit, ose një Schnitzel Wiener Art, me mish derri (Schwein). Nëse porositni një schnitel të stilit Hamburg, ai do të mbërrijë me një vezë të skuqur sipër, ndërsa një Schnitzel i stilit Holsten vjen me një vezë, anchov dhe kaperi.

Schwarzwälder Kirschtorte

Kuzhina Gjermane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ju do të gjeni shumë ëmbëlsira dhe tarta për t’ju tunduar në Gjermani, por pak njerëz mund t’i rezistojnë një pjese të madhe të tortës më të famshme të Gjermanisë: Schwarzwälder Kirschtorte e shijshme (që fjalë për fjalë do të thotë “Tortë e qershisë së Pyllit të Zi”). Kjo ëmbëlsirë e ka emrin nga Schwarzwälder Kirschwasser, një liker i distiluar nga qershite.