Pavarësisht nëse jeni me pushime në Barcelonë ose Madrid, ose jeni duke shijuar detin ne rivieren spanjolle, ushqimi spanjoll është plot aromë dhe karakter. Nga tapat e shijshme deri tek prodhimet e shkëlqyera të detit dhe pjekjet tradicionale, ushqimi në Spanjë ka të bëjë me shfrytëzimin më të mirë të prodhimeve më të mira lokale. Zbuloni edhe më përvojat e shkëlqyera të udhëtimeve ushqimore dhe ushqimet tona kryesore në të gjithë globin në qendrën tonë të udhëtimit.

Mos u largoni nga Spanja pa provuar…

Gazpacho

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Domatet më të kuqe, më të pjekura, vaj ulliri, hudhër, bukë, speca dhe kastravec përzihen derisa të butë mëndafshi, pastaj ftohen dhe derdhen në tas ose gota. Kaq e shijshme, aq freskuese. Në Andalucia në Spanjën jugore, njerëzit e kanë atë çdo ditë gjatë verës dhe gjithmonë ka në banak në tapas-bare. Provoni gjithashtu salmorejo nga Kordoba, një version më i trashë që shpesh shërbehet me copa proshutë Ibérico në majë.

Paella

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Në rajonin e Valencias, pretendojnë se mund të hani një pjatë me oriz çdo ditë të vitit, por le të qëndrojmë me versionin më tradicional për momentin. Përbërësit për paella Valenciana përfshijnë mish pule ose lepuri, shafran, fasule dhe gjalp. Por elementi më i rëndësishëm është orizi, idealisht llojet bomba ose Calasparra të rritura në bregun lindor të Spanjës, të cilat janë veçanërisht të mira për thithjen e të gjitha aromave.

Tortilla Española

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Vezë, patate, qepë … kaq – dhe disa puristë madje shtimi i qepës konsiderohet si një krim gastronomik i rendit më të lartë. Patatet dhe qepët skuqen ngadalë në vaj ulliri, pastaj përzihen me vezët e rrahura që aromat të përzihen para se të gatuhen. Shtoni chorizo, proshutë, spinaq, kunguj ose çfarëdo që keni për të bërë për të bërë një vakt të shijshëm nga asgjëja.

Gambas al ajillo

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ju hyni në një lokal tapas, barmani po i sherben një klienti një pjatë balte me karkaleca deti, aroma e hidhur ju godet në vrimat e hundës dhe thjesht duhet të porosisni disa. Për ta rikrijuar atë në shtëpi, thjesht skuqni pak hudhër të prerë dhe djegës të gjelbër në vaj ulliri, hidhni karkaleca për disa minuta dhe shtoni pak majdanoz. Nuk mund të jetë më e thjeshtë, nuk mund të jetë më e shijshme.

Patatas bravas

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ndoshta më i pranishmi në tapas, bravat patatas ndryshojnë mjaft në të gjithë vendin, por të gjitha versionet përfshijnë copa patate të skuqura. Në Madrid, salca e bravas bëhet me pimenton të ëmbël dhe djegës (speci spanjoll), vaj ulliri, miell dhe lëng por kurrë domate. Disa njerëz shtojnë hudhër, disa një farë fino sherry, ndërsa të tjerët insistojnë me egoizëm për të mbajtur përbërësit e tyre të fshehtë për veten e tyre.

Pollo al ajillo

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Çdo spanjoll do t’ju tregojë se pula me hudher më e mirë ndonjëherë është ajo që bën gjyshja e tyre. Dhe sigurisht që kanë të drejtë. Thelpinjtë e hudhrës të pa qëruar janë skuqur në vaj ulliri për ta aromatizuar, pastaj nxirren para se të shtoni copa mishi pule. Kur të jetë gatuar, hudhra kthehet përsëri me pak rozmarinë, trumzë dhe pak sheri të thatë ose verë të bardhë. Por nuk ka asnjë recetë përfundimtare për këtë pjatë shumë të dashur.

Cochinillo asado

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Njerëzit mund të pretendojnë se po shkojnë në Segovia për të parë kështjellën përrallore ose katedralen elegante, por me të vërtetë e gjithë kjo është vetëm për të krijuar një oreks për drekë. Dhe në Segovia kjo do të thotë ose derr i pjekur ose qengj. Mishi gatuhet në furra të mëdha me dru dhe është aq i butë sa pritet me anën e një pjate balte.

Pisto

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Versioni spanjoll i ratatouille shfaqet në të gjithë vendin me petka të ndryshme, por është më tipiku në qytetet dhe fshatrat përtej fushave të La Mancha, në jug të Madridit. Qepët, hudhrat, kungujt, specat dhe domatet skuqen ngadalë në vaj ulliri, kjo nuk është një pjatë që pëlqen të nxitohet. Zakonisht shërbehet si starter, ndonjëherë me vezë të skuqura ose chorizo, por është i shkëlqyeshëm edhe si pjatë dytësore.

Turrón

Kuzhina Spanjolle - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Spanjollët gllabërojnë sasi masive turoni, ose nougat bajame, në Krishtlindje, megjithëse është në dispozicion gjatë gjithë vitit. Pjesa më e madhe e saj është bërë në qytetin e vogël të Jijona në provincën e Alicante, duke përdorur bajame të rritura në vend të përziera me mjaltë dhe të bardhë veze. Ekzistojnë dy lloje themelore , një version i butë i quajtur Jijona, dhe Alicante turrón i fortë, i cili përmban copa bajame.