A po kërkoni restorantet më të mira në Tiranë?! Atëherë jeni me fat, sepse Tirana ka plot vende të bukura me menu të shijshme. Ju mund të hani pjata të mrekullueshme në restorantet më elegante, si dhe ushqime unike.

Restorantet e Tiranes jane gjithnje e me shume te populluara dhe te shtuara ne numer dhe tani ka shumë vende të duhura për të ngrënë në Tiranë. Nga ushqimi tradicional shqiptar te restorantet e frymëzuara nga ndërkombëtarët në Tiranë, do të gjeni shumë vende për të ngrënë në rrugën tuaj përmes këtij kryeqyteti argëtues dhe energjik.

Restorantet më të mira në Tiranë

Padam

Restorantet me te mira ne Tirane

Menuja e restorantit Padam sjell sofistikimin e kuzhinës mesdhetare dhe ju lejon te perzgjidhni veren tuaj te preferuar ne listën e larmishme te verërave. Menuja ka një larmi të madhe të verërave nga e gjithë bota. Restoranti Padam është një nga restorantet më të frekuentuar dhe më të mirë në Tiranë.

Tirane, Albania

Heat by Calme

7 Restorantet me te mira ne Tirane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ky është restoranti më i ri dhe një nga restorantet më të mira në Tiranë. Shefi i kuzhinës Adi Sudi ka zgjedhur një menu me mjeshtëri për të kënaqur shijet e klientëve. Vendi ideal për të shijuar një vakt të shijshëm të gatuar mire dhe me pasion. Menuja e restorantit sjell shijen e kuzhinës Franceze dhe vererat me te mira.

Tirane, Shqipëri

Restorant Oda

7 Restorantet me te mira ne Tirane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Oda është një restorant i ngrohtë dhe mikpritës që ofron specialitete tradicionale lokale. Restoranti ndodhet në zonën e Pazari i Ri. Në këtë restorant, ju keni mundësinë të provoni disa nga varietetet më të mira tradicionale. Sigurohuni që të rezervoni me pare!

Tirane, Shqipëri

Grep i artë

7 Restorantet me te mira ne Tirane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Duke qenë një nga restorantet më të mëdha të peshkut në Tiranë, “Golden Hook” garanton cilësinë më të mirë të produkteve të detit që mund të konsumohen. Prioriteti i këtij restoranti është t’u ofrojë klientëve produktet më të freskëta në treg, nga deti në tryezën tuaj në një ambjent shumë komod.

Tirane, Shqipëri

Sofra e Ariut

7 Restorantet me te mira ne Tirane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Sofra e Ariut është një nga restorantet më prestigjioze në kryeqytetin e Tiranës në Shqipëri. Dekori është elegant në mal, me serverat që shëtisin me kostume tradicionale duke transportuar pjata dhe pjata të mbushura me ushqime tradicionale lokale.

Tirane, Shqipëri

Vila Estia

7 Restorantet me te mira ne Tirane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Ky është një nga vendet më intime në qytet me një nga shefat më të njohur të vendit. Pergatituni te provoni pjatat me interesante, gjithashtu të freskëta me mish dhe prodhime deti që ndryshojnë gjithnjë ne menune e dites.

Tirane, Shqipëri

Era Vila

7 Restorantet me te mira ne Tirane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Tashmë një nga restorantet më të njohura të ushqimit tradicional shqiptar në qytet, kuzhinierët e Vila Era janë pizzaiolos ekspertë. Si i tillë, ky është vendi ideal për ata prej jush që dëshirojnë të provojnë gatime autentike shqiptare dhe picat në stilin italian. Ne sugjerojmë që të shijoni atmosferën e gjallë të epokës pranë qendrës tregtare COIN.

Tiranë, Shqipëri

Bella Napoli

7 Restorantet me te mira ne Tirane - cibo.al - Recetat gatimi, jo vetem pasta.

Pamje panoramike, pishinë e mirëmbajtur, staf mikpritës. Ushqim i gatuar me dashuri dhe me perkujdesjen maksimale. Ne Bella Napoli do te ndjeheni komod duke shijuar dhe picen e pergatitur me mjeshteri dhe ambjentin magjepses me pamje nga deti. Mos e humbisni perendimin e diellit!

Tirane, Shqiperi

Durres, Shqiperi